Naše gymnastky na MČR!

Naše závodnice se zúčastnily Mistrovství ČR ve výkonnostních stupních, které proběhlo 21. - 23. 6. v Hale Věry Čáslavské v Černošicích.

Na své první MČR se kvalifikovaly 3 členky SK UP v kategorii VS4 B: Nela Martincová (42. místo), Karolína Kenšová (45.) a Nicol Nemerádová (47.).

Gratulujeme a přejeme hodně sil do letní přípravy!

Uspořádali jsme oddílový závod

Předškolní děti z pohybové přípravky i starší děvčata, které se věnují zájmové gymnastice nebo Teamgymu, si v pátek 14. června zacvičili v závodě BENJAMIN CUP 2019.

Gratulujeme všem závodnicím i závodníkům a děkujeme těm, co pomáhali s organizací! ;-)

Pro děti, které prošly přípravkou a chtějí se gymnastice věnovat i nadále jsou vypsané následující termíny srpnových náborů: 14., 20. a 28. 8. vždy od 10 do 10.30 hodin ve spodní tělocvičně na ul. Hynaisova 9. V případě, že se nemůžete náboru zúčastnit, kontaktujte, prosím, trenéry.

Moravia Sport Expo!!!

V rámci Moravia Sport Expo a Olomouckého půlmaratonu jsme náš oddíl prezentovali na výstavišti Flóra Olomouc.

Frýdlanstké sportovní hry 2019

Naše závodnice se v sobotu 8. června zúčastnily dalšího ročníku závodu pod širým nebem ve Frýdlantu.

Na medailové pozice dosáhly: Anežka Poláková - 1. místo (kat. 1), Julie Kubičíková - 2. místo (kat. 2) a Karolína Kenšová - 3. místo (kat. 4)

Další umístění: kat. 1 - 6. místo Lucie Martincová, kat. 2 - 6. místo Eliška Kramplová, 10. místo Nikky Vicherová, kat. 3 - 5. místo Nikol Nemerádová, kat. 4 - 4. místo Nela Martincová

Gratulujeme všem závodnicím za předvedené výkony! :-)

Přebor ČOS a Přebor Olomouckého kraje - chlapci

18. a 19. 5. se chlapci z našeho oddílu zúčastnili dvou závodů.

Brno 18. 5.: nejmladší žáci: Matouš Vykopal 13. místo (53), straší žáci: Jakub Zapletal 20. místo (40)

Šumperk 19.5.: nejmladší žáci: Matouš Vykopal 4. místo, Ondřej Pelcl a Vít Polák ,straší žáci: Jakub Zapletal ? 3. místo a Dan Konečný.

Všichni jmenovaní chlapci si nedělním závodem zajistili účast na MČR.

Krajský přebor 2019 - dívky

VS 0 (ročník 2013)
1. místo Lucie Martincová
Mimo závod cvičila v kat. VS 0 Nikki Vicherová

VS 1 A - postupová kategorie na MČR
5. místo Anežka Poláková, 6. místo Bára Phillip, 12. místo Anna Kapounková

VS 1 B
10. místo Roxana Vavrečková, 11. místo Anna Kubešová

VS 4 B - postupová kategorie na MČR
2. místo Nela Martincová, 4. místo Karolína Kenšová, 5. místo Nikol Nemerádová, 6. místo Emma Opichalová, 7. místo Johana Muchová

Holkám gratulujeme k předvedeným výkonům a kvalifikovaným na MČR přejeme hodně sil do další přípravy!

Zlato z Brnkačky 2019!

Dvanáct našich závodnic se zúčastnilo tradičního májového závodu v Kopřivnici "Brnkačka 2019". Pohár za 1. místo si odvezla Karolína Korčiánová v kategorii ročníků 2011, 2010 A!

Další pódiová umístění:

Lucie Martincová 5. místo, kat. 2013

Julie Kubičíková 5. místo, kat. 2011, 2010 B

Karolína Kenšová 6. místo, kat. 2008, 2007

Všem závodnicím moc gratulujeme a těšíme se na další závody v tak silné sestavě :-)

Memoriál Urbáškové Šumperk

Naše závodnice se 27. dubna zúčastnily mezinárodního závodu v Šumperku.
I přes pár nezdarů na kladině se v silné konkurenci umístily pěkně.

6. místo Poláková Anežka
8. místo Kapounková Anna
14. místo Philipp Bára
16. místo Martincová Lucie - oceněná jako nejmladší závodnice ;-) (ročník nar. 2013)

Naše gymnastky na závodech ve Vsetíně

Memoriál Jiřího Junka, 28. 4. 2019

Kategorie ročníků 2011:
7. místo Bára Philipp

Kategorie 2010 a 2009:
14. místo Eliška Kramplová
16. místo Johana Muchová
21. místo Nikol Nemerádová

Kategorie 2008:
20. místo Karolína Kenšová

Johanka Muchová se kvalifikovala do finále na kladině, kde obsadila 5. místo.

Gratulujeme!

Oddílové mikiny k objednání!!!

Mikina (velikost 6 let, 8 let, 10 let, příp. i větší) s potiskem na zádech a výšivkou oddílového loga za 550,-, s výšivkou jména plus siluety gymnastky/gymnasty za 680,-.

Objednávky, které budete chtít do Vánoc, hlaste přímo na tréninku nejpozději do středy 5. 12. 2018.

Krajský přebor - dívky

VS 0 mladší - 2. místo Lucie Martincová

VS 0 A - 1. místo Anežka Poláková, 2. místo Anna Kubešová, 3. místo Julie Kubičíková, 5. místo Roxana Vavrečková, 6. místo Anna Kapounková

VS 0 B - 1. místo Johana Muchová

VS  1 A - 1. místo Eliška Kramplová, 3. místo Valentýna Sochorová

VS 1 B - 2. místo Karolína Kenšová, 3. místo Emma Opichalová

V. liga - 3. místo družstvo SK UP ve složení: Karolína Korčiánová, Alice Hanzlová, Nikola Nemerádová

Přebor Olomouckého kraje - hoši

VS 1 - Matěj Philipp 4. místo, Matouš Vykopal 8. místo Vít Polák 10. místo, Jan Introvič 11. místo, Ondřej Pelcl 12. místo

VS 2 mladší - Vít Konečný 3. místo

VS 2 starší - Jakub Zapletal 1. místo, Dan Konečný 3. místo

Všichni postoupili na MČR v povinných sestavách. Gratulujeme.

Vezeme medaile z Frýdlantu!

Všem třem našim zavodnicím se povedl frydlantský závod O pohár starostky a konečně vezeme domů kompletní sbírku medailí.

Anežka Poláková byla ve své kategorii 2.

Vyšší kategorii vyhrála Karolína Korčiánová a Nela Martincová skončila 3.

Moc gratulujeme.

TeamGym v Olomouci

V sobotu 17. 11. získala děvčata v kategorii Malý Teamgym II. zlaté medaile a první umístění. Děvčata z kategorie Teamgym Junior I. zase dokázala předvést vysokou obtížnost cviků a protože ještě ne vše je úplně dokonale zvládnuté, nevyvarovala se chyb i pádu, ale i tak jim třetí místo uniklo jen o pouhého půl bodu!

Nevadí, makáme dál!

Memoriál R. Pauly a O. Šišky Šumperk

V sobotu 3. 11. 2018 proběhl v Šumperku Memoriál R. Pauly a O. Šišky s mezinárodní účastí (Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko), kterého se zúčastnili 2 chlapci z našeho oddílu.

V kategorii mladších žáků se umístil Vít Konečný na 17. místě a Jakub Zapletal ve starších žácích na 13. místě.

První dívčí závody podzimní sezóny

Na ostravském Baby Gym Cupu se letos sešlo téměř 200 závodnic z mnoha moravských i českých klubů a naše závodnice se mezi nimi rozhodně neztratily!

V nejmladší kategorii (ročník 2013) skončila na 8. místě Lucinka Martincová. Mezi 40 závodnicemi v kat. přípravky (ročník 2011) byla na pěkném 7. místě Anežka Poláková. Ve stejné obtížnosti soutěžily i děti ročníku 2010, které ještě nemají splněný VS 1. Nejlépe si vedla Eliška Kramplová na 7. místě, Valentýna Sochorová vybojovala 18. místo, Roxana Vavrečková 21. a Anna Kubešová 24.

Další kategorií byly nejmladší žákyně (ročník 2010), kde se umístila na předním 5. místě Alice Hanzlová a Karolína Korčiánová skončila vinou pádů z kladiny 10. V poslední “baby” kategorii starších žákyň (ročník 2008-2006) skončila 16. Nela Martincová, která v početném závodním poli kat. V. patřila k nejmladším.

Všem děvčatům patří velká gratulace k prvnímu trošku nervóznímu závodu a přejeme mnoho sil do dalšího tréninku!

Naše závodnice na Mistrovství ČR!

Naše závodnice Karolínka Korčiánová se kvalifikovala na MČR ve sportovní gymnastice v kategorii "A"! Olomoucká gymnastika tak měla po dlouhé době zástupkyni v největším tuzemském závodě.

Na svém prvním MČR, které skvěle hostilo město Znojmo, skončila na pěkném 19. místě. V silné konkurenci nejlepších závodnic z celé republiky měla dokonce 5. nejlepší známku na kladině!

Přejeme mnoho sil do dalšího tréninku. :-)

Závod pod širým nebem

Naše závodnice vyjely 16. 6. 2018 na přátelský závod do Frýdlantu nad Ostravicí, který se celý konal pod širým nebem!

V dvojboji na kladině a přeskoku sahaly po medaili Valentýna Sochorová (1. kategorie) a Nela Martincová (3. kategorie), které nakonec do Olomouce přivezly jen pomyslné bramborové medaile.

Kategorie I. - 4. místo Valentýna Sochorová, 6. místo Karolína Korčiánová, 7. místo Anežka Poláková, 8. místo Lucie Martincová, Kategorie III. - 4. místo Nela Martincová, 6. místo - Emma Opichalová.

Uspořádali jsme přebor celého oddílu

V pátek 15. 6. proběhl přebor oddílu gymnastiky SK UP Olomouc. 6o dětí cvičilo v 5ti výkonnostních kategorích s velkou podporou diváků v tělocvičně na ul. Hynaisova.
Vítězi se stali: Karolína Smékalová - přípravka dívky, David Sofka - přípravka chlapci, Nela Martincová - mladší žákyně A, Valentýna Sochorová - mladší žákyně B a Milena Kysučanová - starší žákyně.

Nový závodní program jsme zvládly na jedničku

Na jarním krajském přeboru jednotlivkyň bylo poprvé zařazeno hodnocení podle nového závodního programu ČGF. S vyjímkou kategorie VS 0 čekaly závodnice i trénérky zákovských kategorií výrazné změny ve složení povinných sestav.
Oddíl SK UP měl v nejméně změněné kategorii VS 0 A šest závodnic. Nejlépe se umístila Valentýna Sochorová, která obsadila pěkné 10. místo, za ni se poskládaly Julie Kubičíková (11. místo) a Anna Kubešová (12. místo). Další olomoucké skončily následovně: Karolína Aulehlová 17., Kristýna Vodičková 18. a Roxana Vavrečková 19.
V obtížnější kategorii VS 1 A uniklo vítězství Karolíně Korčiánové, která po nezdaru na kladině skončila 2. Alice Hanzlová obsadila 5. příčku.
V kategorii VS 1 B dosáhla výborného výsledku Nela Martincová - 1. místo! Karolína Kenšová obsadila 9. a Lena Filoušová 11. místo.

Naše účast na kopřivnické Brnkačce

V sobotu 5. května se pět našich závodnic zúčastnilo tradičního dvojboje s názvem "Brnkačka". V nejmladší kategorii nás reprezentovala Anežka Poláková, která si v součtu bodů za cvičení na lavičce a prostných zasloužila 9. místo. V další kategorii (ročník nar. 2010) cinkl pro SK UP cenný kov! Karolína Korčiánová získala po zdařilém výkonu stříbrnou medaili a ta bronzová jen o kousek unikla Alici Hanzlové, která brala 4. místo. Mezi závodnicemi 5. kategorie (ročník nar. 2008) se naše děvčata boužel nevyhnula pádům z kladiny, a tak Nela Martincová obsadila 8. a Emma Opichalová 12. místo.

Mezinárodní závod v Šumperku

Poslední dubnovou sobotu jsme závodily na memoriálu Petry Urbáškové v Šumperku. Stříbrnou medaili si domů odvezla Karolína Korčianová, která jen o jednu desetinku bodu zaostala za první závodnicí z Ostravy! Další olomoucká gymnastka Eliška Kramplová obsadila pěkné sedmé místo. Holkám gratulujeme a přejeme hodně sil a odhodlání do další přípravy.

Zlaté medaile v nejmladších kategoriích

V sobotu 14. 4. se děti z našeho oddílu zúčastnily závodu začínajících gymnastek a gymnastů v Prostějově. Závod děvčat narozených v roce 2010 a později s přehledem vyhrála Alice Hanzlová, která obhájila loňské vítězství v této kategorii. Mezi chlapci si nejlépe vedli Matěj Philipp, Jiří Hrdlička a Matouš Vykopal, kteří obsadili první tři místa.

Chtěli bychom ale pochválit všechna "gymnastická mimina" a především ty, pro které to byl úplně první závod v životě.

Holky bodovaly na Rožnovském poháru!

Vánoční trojboj v Rožnově pod Radhoštěm přinesl našim gymnastkám úspěšná umístění. Alice Hanzlová nestačila jen na závodnici z Frenštátu a skončila na 2. místě, Karolína Korčiánová dosáhla po pěkném cvičení na 3. místo. V nejmladší kategorii byla Anežka Poláková 10.

Závodnicím moc gratulujeme a zároveň VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2018!

Mikulášská nadílka pro závodnice SK UP!

Naše závodnice vyrazily v sobotu 9. prosince na Mikulášský dvojboj do Kopřivnice. V kategorii podle prvního výkonnostního stupně a ročníku 2008 - 2010 se nejlépe dařilo Nele Martincové, která celý závod vyhrála! Do první bodované desítky se vešla i Alice Hanzlová na 7. místě.

Další olomoucké gymnastky dopadly takto: 11. místo Emma Opichalová, 14. místo Karolína Korčiánová a 16. místo Eliška Kramplová. V kategorii ročníků 2011 a mladší sbírala zkušennosti šestiletá Anežka Poláková.

Naši chlapci závodili na Mistrovství ČR!

2. prosince proběhlo Mistrovství ČR v povinných sestavách chlapců v Praze. Závodu se zúčastnili 3 závodníci z našeho oddílu SK UP!

V kategorii VS 1 se umístil Vít Konečný na 16. místě a Jiří Hrdlička na 70. místě. V kategorii VS 2 se na 9. místě umístil Jakub Zapletal (na obrázku se stříbrnou medailí z letošního Krajského přeboru v Prostějově).

O pohár starostky města Frýdlant nad Ostravicí

Čtyři naše závodnice vyjely 25. listopadu na přátelský závod do Frýdlantu. Hned v 1. kategorii jsme získali nejcennější medaili zásluhou Alice Hanzlové, která po bezchybném výkonu vybojovala 1. místo! Karolína Korčiánová a Eliška Kramplová skončily vinou pádů z kladiny na 4. a 5. místě.

V obtížnější a silně obsazené 3. kategorii se umístila na pěkném 7. místě Nela Martincová.

Všem děvčatům patří velká gratulace.

Úspěšný přebor kraje v kategoriích dívek i chlapců

Osmnáct našich závodnic a závodníků bojovalo 19. listopadu v Prostějově o medaile v přeboru olomouckého kraje.

V nejnižší výkonnostní kategorii dívek VS 0 skončilo na 4. místě družstvo SK UP ve složení Emma Coufalová, Anna Kubešová a Julie Kubičíková. Ve stejné kategorii, pro nízký věk ale mimo hlavní soutěž, se umístila na 5. místě Anežka Poláková. V obtížnější kategorii VS 1 bralo naše družstvo ve složení Nela Martincová, Karolína Korčiánová, Alice Hanzlová a Emma Opichalová bronz! Další medaili přidala v jednotlivkyních Nela Martincová (3. místo) a Eliška Kramplová skončila na 17. místě.

V kategorii chlapců vyhrál VS 1 s velkým náskokem Vít Konečný a na 2. místě se umístil Jiří Hrdlička. Další umístění závodníků SK UP: 5. Vykopal, 6. Coufal, 9. Čamach, 10. Polák a 11. Phillip. Ve stupni VS 2 mladší skončil na 6. místě Dan Konečný a druhé olomoucké stříbro přidal Jakub Zapletal ve stuni VS 2 starší.

Všem našim reprezentantům gratulujeme!

Zlato z Vítkovic!

Koncem října vyrazilo 8 našich závodnic na vítkovický závod Baby Gym Cup.

Dvě želízka v ohni jsme měli již v první kategorii MINI (děti narozené v roce 2012 a později). Na svém prvním závodě se umístila Nelinka Pavlasová na 35. místě a o rok mladší Terezka Kovaříková na 48. místě. V kategorii II. (ročník 2010) vybojovala bezchybným výkonem zlato Karolína Korčiánová a v první desítce se umístila i Alice Hanzlová (8. místo). Další závodnice SK UP skončily následovně: 22. Aulehlová Karolína, 33. Sochorová Valentýna a 40. Kubičíková Julie. V mladších žákyních starovala Nela Martincová, která skončila na pěkném 11. místě.

Co jsme dělali o prázdninách?

Na letošní léto jsme pro děti z oddílu SK UP Olomouc připravili kondiční soustředění v Říčkách u Brna, několik příměstských táborů a srpnové tréninky pro skupinku dívek i chlapců.

Děti si tábory nadmíru užily! Mimo nabírání nové fyzické kondice pro příští gymnastickou sezónu, hrály nespočet her, vyrážely na výlety, koupaly se v rybníku i v olomouckém bazéně, přespaly v tělocvičně a v Říčkách nechyběl ani tradiční táborák a diskotéka. :-)

Závodili jsme na domácí půdě!

23. 6. proběhl v tělocvičnách na Hynaisově závod oddílu SK UP v kategoriích mimin, dívek a chlapců ve sportovní gymnastice.

V závodě mimin byla nejlepší Karolína Aulehlová (21,60 bodů), z chlapců pak Ondřej Pelcl (21,10), ale protože byl jediný z menších chlapců, byl vmísen mezi děvčata, kde tak získal neoblíbené 4. místo. V kategorii II. zvítězila Karolína Korčiánová s výsledkem 23,10 bodů a ve III. kategorii dívek zvítězila Adéla Kenšová s výsledkem 23,50 bodů. Nesmíme opomenout také kategorii starších chlapců, kde zvítězil Vítězslav Coufal.

Dodatečně gratulujeme nejen všem těm, kteří se umístili "na bedně", ale vůbec všem dětem, které si s radostí zazávodily, podaly pěkné výkony a rodičům, příbuzným i ostatním kamarádům předvedly, co se v předchozím roce nového naučily.

Fotografie ze závodu naleznete na facebookových stránkách oddílu gymnastiky Univerzity Palackého v Olomouci.

Madaile z krajského přeboru - jarní soutěž jednotlivců

Nejvyšší soutěž pro malé děti, kterou je krajský přebor, se závodníkům i závodnicím SK UP skvěle vydařila. Přivezli jsme několik medailí!

V kategorii základní stupeň děvčat se stala vícepřebornicí kraje Alice Hanzlová (2. místo) a prvního většího úspěchu se dočkala i Karolína Korčiánová (3. místo). Pěkně a bez větších chyb cvičily i Eliška Kramplová a Anna Kubešová. V obtížnější kategorii mladších žákyň sbírala zkušenosti Nela Martincová.

Všem moc gratulujeme!

Republiková přehlídka pohybových skladeb ČASPV

V sobotu 20. 5. 2017 se v Olomouci v Čajkaréně konala přehlídka pohybových skladeb z celé ČR. I naše děvčata se zúčastnila se svoji skladbou a sklidila nejen potlesk, ale i mnoho osobních pochval. Gratulujeme.

Dvojboj na jihu Moravy

V sobotu 6.5. se konal další ročník závodu Rosická štika, na kterém letos poprvé nechyběl oddíl SK UP Olomouc! Na poprvé se holkám dařilo skvěle.

V nejmladší kategorii se vešla do první desítky Anežka Poláková (7. místo). Mezi ročníky 2010 se nejlépe z našich děvčat dařilo Alici Hanzlové (6. místo) a Karolíně Korčiánové (7. místo). Anna Kubešová skončila 11.

Kopřivnická brnkačka

29. 4. se naše závodice zúčastnily dvojboje na kladině a prostných v Kopřivnici. Stejně jako o týden dříve z Prostějova jsme i tentokrát dovezly medaili! Mezi děvčaty narozenými v roce 2010 si v konkurenci 27 závodnic vybojovala bronz Eliška Kramplová. Do první desítky se vešly i Alice Hanzlová (6. místo) a Karolína Korčiánová (9. místo).

Velká pochvala patří i Nele Martincové, která zvládla svůj start mezi 50 závodnicemi kategorie mladších žákyň (ročníky 2008 a 2007) a 28. místem za sebou nechala 20 závodnic z předních moravských oddílů.

V Prostějově jsme vybojovali 3 medaile!

Tradiční gymnastický dvojboj pro nejmenší se konal opět v prostějovské tělocvičně. Naši nejmladší závodníci a závodnice sbírali nejen zkušenosti, ale i medaile. :-)
Alice Hanzlová - 1. místo

Anna Kubešová a Vít Konečný - 2. místa ve svých kategoriích.