Holky bodovaly na Rožnovském poháru!

Vánoční trojboj v Rožnově pod Radhoštěm přinesl našim gymnastkám úspěšná umístění. Alice Hanzlová nestačila jen na závodnici z Frenštátu a skončila na 2. místě, Karolína Korčiánová dosáhla po pěkném cvičení na 3. místo. V nejmladší kategorii byla Anežka Poláková 10.

Závodnicím moc gratulujeme a zároveň VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2018!

Mikulášská nadílka pro závodnice SK UP!

Naše závodnice vyrazily v sobotu 9. prosince na Mikulášský dvojboj do Kopřivnice. V kategorii podle prvního výkonnostního stupně a ročníku 2008 - 2010 se nejlépe dařilo Nele Martincové, která celý závod vyhrála! Do první bodované desítky se vešla i Alice Hanzlová na 7. místě.

Další olomoucké gymnastky dopadly takto: 11. místo Emma Opichalová, 14. místo Karolína Korčiánová a 16. místo Eliška Kramplová. V kategorii ročníků 2011 a mladší sbírala zkušennosti šestiletá Anežka Poláková.

Naši chlapci závodili na Mistrovství ČR!

2. prosince proběhlo Mistrovství ČR v povinných sestavách chlapců v Praze. Závodu se zúčastnili 3 závodníci z našeho oddílu SK UP!

V kategorii VS 1 se umístil Vít Konečný na 16. místě a Jiří Hrdlička na 70. místě. V kategorii VS 2 se na 9. místě umístil Jakub Zapletal (na obrázku se stříbrnou medailí z letošního Krajského přeboru v Prostějově).

O pohár starostky města Frýdlant nad Ostravicí

Čtyři naše závodnice vyjely 25. listopadu na přátelský závod do Frýdlantu. Hned v 1. kategorii jsme získali nejcennější medaili zásluhou Alice Hanzlové, která po bezchybném výkonu vybojovala 1. místo! Karolína Korčiánová a Eliška Kramplová skončily vinou pádů z kladiny na 4. a 5. místě.

V obtížnější a silně obsazené 3. kategorii se umístila na pěkném 7. místě Nela Martincová.

Všem děvčatům patří velká gratulace.

Úspěšný přebor kraje v kategoriích dívek i chlapců

Osmnáct našich závodnic a závodníků bojovalo 19. listopadu v Prostějově o medaile v přeboru olomouckého kraje.

V nejnižší výkonnostní kategorii dívek VS 0 skončilo na 4. místě družstvo SK UP ve složení Emma Coufalová, Anna Kubešová a Julie Kubičíková. Ve stejné kategorii, pro nízký věk ale mimo hlavní soutěž, se umístila na 5. místě Anežka Poláková. V obtížnější kategorii VS 1 bralo naše družstvo ve složení Nela Martincová, Karolína Korčiánová, Alice Hanzlová a Emma Opichalová bronz! Další medaili přidala v jednotlivkyních Nela Martincová (3. místo) a Eliška Kramplová skončila na 17. místě.

V kategorii chlapců vyhrál VS 1 s velkým náskokem Vít Konečný a na 2. místě se umístil Jiří Hrdlička. Další umístění závodníků SK UP: 5. Vykopal, 6. Coufal, 9. Čamach, 10. Polák a 11. Phillip. Ve stupni VS 2 mladší skončil na 6. místě Dan Konečný a druhé olomoucké stříbro přidal Jakub Zapletal ve stuni VS 2 starší.

Všem našim reprezentantům gratulujeme!

Zlato z Vítkovic!

Koncem října vyrazilo 8 našich závodnic na vítkovický závod Baby Gym Cup.

Dvě želízka v ohni jsme měli již v první kategorii MINI (děti narozené v roce 2012 a později). Na svém prvním závodě se umístila Nelinka Pavlasová na 35. místě a o rok mladší Terezka Kovaříková na 48. místě. V kategorii II. (ročník 2010) vybojovala bezchybným výkonem zlato Karolína Korčiánová a v první desítce se umístila i Alice Hanzlová (8. místo). Další závodnice SK UP skončily následovně: 22. Aulehlová Karolína, 33. Sochorová Valentýna a 40. Kubičíková Julie. V mladších žákyních starovala Nela Martincová, která skončila na pěkném 11. místě.

Co jsme dělali o prázdninách?

Na letošní léto jsme pro děti z oddílu SK UP Olomouc připravili kondiční soustředění v Říčkách u Brna, několik příměstských táborů a srpnové tréninky pro skupinku dívek i chlapců.

Děti si tábory nadmíru užily! Mimo nabírání nové fyzické kondice pro příští gymnastickou sezónu, hrály nespočet her, vyrážely na výlety, koupaly se v rybníku i v olomouckém bazéně, přespaly v tělocvičně a v Říčkách nechyběl ani tradiční táborák a diskotéka. :-)

Závodili jsme na domácí půdě!

23. 6. proběhl v tělocvičnách na Hynaisově závod oddílu SK UP v kategoriích mimin, dívek a chlapců ve sportovní gymnastice.

V závodě mimin byla nejlepší Karolína Aulehlová (21,60 bodů), z chlapců pak Ondřej Pelcl (21,10), ale protože byl jediný z menších chlapců, byl vmísen mezi děvčata, kde tak získal neoblíbené 4. místo. V kategorii II. zvítězila Karolína Korčiánová s výsledkem 23,10 bodů a ve III. kategorii dívek zvítězila Adéla Kenšová s výsledkem 23,50 bodů. Nesmíme opomenout také kategorii starších chlapců, kde zvítězil Vítězslav Coufal.

Dodatečně gratulujeme nejen všem těm, kteří se umístili "na bedně", ale vůbec všem dětem, které si s radostí zazávodily, podaly pěkné výkony a rodičům, příbuzným i ostatním kamarádům předvedly, co se v předchozím roce nového naučily.

Fotografie ze závodu naleznete na facebookových stránkách oddílu gymnastiky Univerzity Palackého v Olomouci.

Madaile z krajského přeboru - jarní soutěž jednotlivců

Nejvyšší soutěž pro malé děti, kterou je krajský přebor, se závodníkům i závodnicím SK UP skvěle vydařila. Přivezli jsme několik medailí!

V kategorii základní stupeň děvčat se stala vícepřebornicí kraje Alice Hanzlová (2. místo) a prvního většího úspěchu se dočkala i Karolína Korčiánová (3. místo). Pěkně a bez větších chyb cvičily i Eliška Kramplová a Anna Kubešová. V obtížnější kategorii mladších žákyň sbírala zkušenosti Nela Martincová.

Všem moc gratulujeme!

Republiková přehlídka pohybových skladeb ČASPV

V sobotu 20. 5. 2017 se v Olomouci v Čajkaréně konala přehlídka pohybových skladeb z celé ČR. I naše děvčata se zúčastnila se svoji skladbou a sklidila nejen potlesk, ale i mnoho osobních pochval. Gratulujeme.

Dvojboj na jihu Moravy

V sobotu 6.5. se konal další ročník závodu Rosická štika, na kterém letos poprvé nechyběl oddíl SK UP Olomouc! Na poprvé se holkám dařilo skvěle.

V nejmladší kategorii se vešla do první desítky Anežka Poláková (7. místo). Mezi ročníky 2010 se nejlépe z našich děvčat dařilo Alici Hanzlové (6. místo) a Karolíně Korčiánové (7. místo). Anna Kubešová skončila 11.

Kopřivnická brnkačka

29. 4. se naše závodice zúčastnily dvojboje na kladině a prostných v Kopřivnici. Stejně jako o týden dříve z Prostějova jsme i tentokrát dovezly medaili! Mezi děvčaty narozenými v roce 2010 si v konkurenci 27 závodnic vybojovala bronz Eliška Kramplová. Do první desítky se vešly i Alice Hanzlová (6. místo) a Karolína Korčiánová (9. místo).

Velká pochvala patří i Nele Martincové, která zvládla svůj start mezi 50 závodnicemi kategorie mladších žákyň (ročníky 2008 a 2007) a 28. místem za sebou nechala 20 závodnic z předních moravských oddílů.

V Prostějově jsme vybojovali 3 medaile!

Tradiční gymnastický dvojboj pro nejmenší se konal opět v prostějovské tělocvičně. Naši nejmladší závodníci a závodnice sbírali nejen zkušenosti, ale i medaile. :-)
Alice Hanzlová - 1. místo

Anna Kubešová a Vít Konečný - 2. místa ve svých kategoriích.